Anabela ze Zlínských strání

Chovatelská stanice BELAGRACE

Vítejte na stránkách naší chovatelské stanice Flat Coated Retrievera a Australského ovčáka BELAGRACE. I když jsme tento název chovatelské stanice poměrně dlouho vymýšleli, tak vznikl strašně jednoduše spojením jmen našich dvou psích slečen.
BELA = Flat Coated Retriever ANABELA ze Zlínských strání
GRACE = Australský ovčák GRACE ze Zárybského dvora

Podrobné novinky z našeho psího světa naleznete zde >>

Jsme malá rodinná chovatelská stanice, kde všichni naši psi jsou právoplatnými členy domácnosti. U nás nemáme žádné kotce, boudy nebo řetezy. Místo toho ale máme po celém domě různé pelíšky či deky pro naše mazlíčky, tak aby mohli být stále s námi. Oni toho samozřejmně využívají a tak je obvyklé, že si člověk nemá kam sednout na gauč k televizi a nebo večer je jeho postel obsazena :-). Mimo chovaná plemena Flat Coated Retrievera a Australského ovčáka máme doma i jiná zvířátka jako papouška Žaka, suchozemské želvy, morčátko, zakrslého králíka, kočičku Saly a ještě jednoho pejska čivavu Matýska.

CHS Belagrace

CHS Belagrace

CHS Belagrace

Plemeno Flat Coated Retriever se nám zalíbilo ihned při prvním seznámení. Myslím, že to je přesně to plemeno, které jsme hledali a určitě musím říct, že nám přineslo ještě více než jsem od něj očekávali. Jeho zástupce je u nás Anabela ze Zlínských strání "U" (Bela) se kterou pravidelně navštěvujeme lovecký výcvik a účastníme se zkoušek nebo občas také zajedeme na nějakou výstavu. Bela je po pracovní stránce velice šikovná a je na ní vidět, že jí to děsně baví. To je hlavní motivátor v této činnosti pokračovat. Bela složila i canisterapeutické zkoušky a tak navštěvujeme pacienty v Thomayerově nomocnici jako dobrovolníci podpůrné péče, lidi z denního stacionáře Farní charity nebo třeba školky.

Více informací o Belince naleznete zde.

Australský ovčák je dalším plemenen naší chovateské stanice BELAGRACE. Aktuálně máme jednu velmi temperamentní slečnu Grace ze Zárybského dvora, které je doma tak trochu velitel. Že se jedná o pasteveckého psa není pochyb, protože nám Grace pase nejen Belu, Matýska ale také kočičku. S Belou jsou užasná dvojka a pokud jdeme na procházku, vidíme je neustále u sebe. Grace se věnuje agility a nyní zkoušíme i nový sport Treibball. Jde o obdobu pasení ovcí, s tím rozdílem, že pes má za úkol přemýstit velké balóny do branky. Jelikož ovcemi moc nedisponujeme, je to pro nás zajímavá alternativa :-)

Více informací o Grace naleznete zde.

Anabela ze Zlínských strání