Základní informace o flatovi

Flat Coated Retriever (zkratka FCR) patří dle FCI do skupiny číslo 8 - Retrívři a vodní psy do sekce retrívři. Plemeno bylo vyšlechtěno v 19. století a původně pochází z Velké Británie. Dnes je flat velice oblíbený a to nejen do rodin jako kamarád, ale i jako dokonalý pracant. Flat se dobře hodí k loveckým účelům, agility, canisterapii nebo třeba jako asistenční pes.

Popis flata

Středně velký pes. Flat coated retrívr je ze všech retrívrů nejštíhlejší, má dlouhou a dobře tvarovanou hlavu s mírně širokou lebkou a dlouhými silnými čelistmi. Středně velké oči jsou tmavohnědé nebo kaštanové s inteligentním výrazem. Uši malé, po stranách přiléhající k hlavě. Hrudník je hluboký a široký. Končetiny volné, rovné, svalnaté. Krátký rovný ocas je nošen zdvižen. Má lehký, plynulý, přímý a vydatný pohyb při pohledu zepředu i zezadu.

Povaha flata

Flat Coated Retriever je výborný lovecký a společenský pes. FCR je využívaný k myslivosti, záchranářským účelům nebo jako asistenční pes pro tělesně postižené, vhodný pro canisterapii. S ostatními psy a domácími zvířaty se Flat Coated Retriever snáší velmi dobře. Nikdy neútočí. Se všemi, které potká na procházce, by si nejraději hrál. Cizí lidi vám ohlásí, ale u toho také zůstane.

Základní péče o psa

Výchova flat coated retrievera je poměrně jednoduchá, vyžaduje jen důslednost a trpělivost a s trochou dospělého dohledu ji zvládnou i větší děti. Je velmi chytrý a rychle učenlivý. Miluje plavání a aportování. Potřebuje dostatek pohybu. Pokud však na něj nemáte někdy čas, bez problémů se přizpůsobí. Jeho citlivá povaha bezpodmínečně vyžaduje jemné zacházení bez náznaku hrubosti.

 

fade

fade

fade

 

Standard plemene >>        Chovné podmínky >>        Fotogalerie flatů >>

Naposledy změněno neděle, 23 srpen 2015 16:29
zpátky nahoru