Vrh "A1" - Novinky krok za krokem

I když tento vrh bohužel nevyšel, rád si uchovám informace z něj. Pracovně jsem jej pojmenoval vrh "A1". Jistě tyto aktuality budou zajímavé pro další plánování štěňátek.

 

12:BŘE

Dnes měla dle všeho Bela rodit krásná štěňátka a jelikož se vážně nic nečekaného nestalo, budeme s napětím sledovat další hárání. Další informace o životě v naší CHS Belagrace, naleznete v novinkách.

17:ÚNO

Dnes jsme jeli na plánované očkování. Jelikož Bela není březí, nemělo cenu to již odkládat. Pan doktor sice pro svůj vlastní klid ještě ultrazvuk udělal, ale to opravdu jen aby očkování bylo v pohodě. Vše bohužel při stejném, i když se musím přiznat, že jsem tak malinko doufal :-) No jo, zázrak bude příště a už se zase moc těšíme.

9:ÚNO

I druhý ultrazvuk je za námi. Bohužel ani na něm se přítomnost štěňátek neprokázala a tak musíme smutně konstatovat, že Belinka není březí. Mrzí mě to, ale i toto se bohužel stává. Takže při dalším hárání začne vše znova :-)

1:ÚNO

První ultrazvuk je za námi. Bohužel na něm nebyla přítomnost štěňátek vidět a tak jej musíme zopakovat ještě příští týden. Doufáme že bude vše v pořádku a nějaký ten špuntík se ukáže.


25:LED

Belince je v těchto dnech poskytována maximální péče a také si ji náramně užívá. Pozorujeme na ní větší mazlivost a také přítulnost k ostatním zvířátkům. Neustále někoho olizuje a čistí, třeba naši kočku Saly a nebo Grace. Snad jsou to dobré náznaky blížících se štěňátek. Již příští víkend jdeme na první ultrazvuk, tak nám držte palce.


8:LED

Dnes jsme pro jistotu ještě udělali překrytí, aby vše bylo více jak 100%. Opět to oba nastávající rodiče zvládli krásně. Bela se opět pěkně nastavovala a Campi měl sil na rozdávání. Je vidět, že jsme vybrali dobře nejen krycího psa, ale také termín. Bela byla oba dny krásně při chuti . Moc děkujeme Campiho majitelům Martinovi a Madaje za velmi příjemné dny u nich na Slovensku a obrovskou podporu. Lepší výběr nám naše kamarádka Petra nemohla udělat. I té patří velké díky. Nyní je vše na Belince a my se budeme těšit na ultrazvuk na konci ledna.


7:LED

Vše jde jak má a dnešní test ukázal krásnou hodnotu 6,8ng/ml. Jedeme tedy ihned za Campíkem a v podvečer rovnou nakrýváme. Campi i Bela to zvládají skvěle a tak nezbývá než říct - máme nakryto! Hurá!


5:LED

Další test na progesteron je splněn. V laboratoři už nás dobře znají a nemusíme se ani představovat či hlásit, co potřebujeme. Dnešní hodnota je 2,9 ng/ml, takže nám to jde krásně nahoru. Ve středu pojedeme asi na poslední a pak rovnou navštívit Campiho. Snad se na nás již těší.


2:LED

Máme za sebou další test na progesteron, hodnoty jdou pomalinku nahoru. Dnes je to 1,2 ng/ml. Každopádně ještě je čas a tak další vyšetření nás čeká v pondělí. To se již asi definitivně rozhodneme, kdy pojedeme na návštěvu na Slovensko.


30:PRO

Včera Bela absolvovala první odběr krve na určení hladiny progesteronu. Zatím jsou hodnoty nízké 0,88 ng/ml, takže to vypadá dobře a krytí na silvestra nebude. Další test provedeme v pátek 2.1.2015 a dle něj se již pravděpodobně rozhodneme, kdy vyrazíme na Slovensko. Dobrá zpráva přišla i od Campiho, který byl preventivně na spermogramu a jeho hodnoty jsou skvělé - pohyblivost 95%, morfologia 90%, koncentrace 210 mil/ml.


26:PRO

Jak tak pěkně počítám, ideální den na krytí by měl vyjít těsně po Silvestru. Samozřejmě vše ukáže hladina progesteronu, kterou plánujeme nechat změřit. Bohužel díky všem svátkům a volnu se to zdá jako nemožný úkol. Snad se o víkendu zadaří na jedné klinice. Narychlo se podařilo i zajistit všechny potřebné papíry ke krytí a tak budeme moci v klidu v ten strávný čas vyrazit na Slovensko za Campim.


24:PRO

Ježíšek nám nadělil nečekané překvapení. Teplé počasí udělalo své a Bela začala hárat o cca 3 měsíce dříve, než jsme očekávali. Malinko se tedy naše poklidné plány mění, ale o to větší radost bude z úspěchu. Tímto tedy začínají ty pravé přípravy na štěňátka.


<< Vrh "A1" - Informace o rodičích        << Vrh "A1" - Fotogalerie Bela & Campi

Naposledy změněno neděle, 23 srpen 2015 11:11
zpátky nahoru