Vrh "A2" - Novinky krok za krokem

Pro větší přehlednost o našich štěňátkách a vrhu A jsem se rozhodl vytvořit samostatné aktuality. Pokusíme se zachytit všechny zajímavé momenty z plánování tohoto vrhu a následně ze života malých flatíků.

 

15:DUB

Bohužel musím konstatovat, že i po velkém snažení a touze se nám nepodařilo mít štěňátka. Bela byla na sonu, které přítomnost ani jednoho capartíka nepotvrdila. Tím se velký sen trošku více vzdaluje a uvidíme, zda bude síla, zdraví a další okolnosti k nám nakloněné, abychom to ještě jednou zopakovali. Ale i toto bohužel k chovatelství patří a musí se s tím počítat.

29:ÚNO

Dnešní a již poslední test na progesteron potvrdil krásnou hodnotu 7,05ng/ml a tak mohu s radostí říct "huráááá máme nakryto". Ani jsem nepředpokládal jak rychle to půjde. Kendy velmi zkušeně a Bela vůbec neprotestovala, takže během pár minut došlo k přirozenému spojení. Chtěl jsem udělat pár fotek, jak spolu pobíhají, ale ani to jsem nestihl :-). Mám moc velkou radost a děkuji tímto Lence Smutné za poskytnutí tak užasného chlapa jako je Kendy.

27:ÚNO

V sobotu byla možnost si udělat další test na progesteron. Hladina krásně stoupá a aktuálně je na hodnotě 2,8ng/ml. To tedy bude nejvyšší čas začít pomalu balit a vydat se za ženichem, aby se Belinka v novém místě i krásně aklimatizovala.


26:ÚNO

Bela dnes absolvovala další odběr krve na určení hladiny progesteronu. Hodnoty jdou krásně nahoru a to mám radost. Aktuálně jsme na 1,6 ng/ml. Tak uvidíme co se ukáže příště. Krytí by mělo proběhnout v první polovině příštího týdne.


24:ÚNO

První odběr krve na určení hladiny progesteronu je úspěšně za námi. Naměřené hodnoty ukazují 0,99ng/ml. Zatím je tedy dostatek času. V pátek, hezky před víkendem, půjdeme na další odběr a ten by již mohl naznačit průběh a přibližný termín krytí.


18:ÚNO

Dlouho očekávaný den nastal a Belinka nám začala hárat. Tímto startuje maraton s názvem štěňátka - hurááá. Už se moc těšíme a věříme, že vše vyjde jak má. Držte nám také palce.


06:ŘÍJ

Tímto odtajňujeme krycího psa pro naši Belinku, kterým se stává nádherný a velmi přátelský pes Kendy - I'M SO COOL BLACK BRIANTA.


10:SRP

Plánování našeho prvního vrhu je v plném proudu. Opět velice pečlivě vybíráme vhodného krycího psa pro naši Belu. Výběr to není lehký, protože nároky jsou velké. Ještě že máme kolem sebe spoustu dobrovolníků, kteří nám v tom pomáhají.


1:SRP

Odhadnout kdy budeme mít štěňátka, je při hárání naší Belinky docela komplikované. Naše odhady jsou, že by k hárání a tedy krytí mohlo dojít nejdříve v listopadu/prosinci 2015 a nejpozději v březnu 2016. Už se moc těšíme :-)


<< Vrh "A2" - Informace o rodičích        << Vrh "A2" - Fotogalerie Bela & Kendy

Naposledy změněno neděle, 23 červenec 2017 15:57
zpátky nahoru